0212 243 26 35 info@vipvize.com.tr

Giriş

Kayıt Ol

Bir hesap oluşturduktan sonra, ödeme durumunuzu izleyebilir, onay izleyebilir ve tur bittikten sonra tura da puan verebilirsiniz.
Kullanıcı Adı*
Şifre*
Şifreyi Onayla*
Adın*
Soyadın*
Email*
Telefon*
Ülke*
* Bir hesap oluşturmak, Hizmet Şartlarımız ve Gizlilik Bildirimiile tamam olduğunuz anlamına gelir .

ZATEN ÜYE MİSİNİZ?

Giriş

Tüm Ülkeler

Aşağıda bulunan ülkelere tıklayarak vize başvuruları, şehir turları, gezilecek yerler ve birçok bilgiye ulaşabilirsiniz.

ABD Vizesi

Almanya Vizesi

Avustralya Vizesi

Fransa Vizesi

Rusya Vizesi

Suudi Arabistan Vizesi

İtalya Vizesi

Avusturya Vizesi

İspanya Vizesi

Yunanistan Vizesi

Tayvan Vizesi

Slovenya Vizesi

Romanya Vizesi

Polonya Vizesi

İsrail Vizesi

Pakistan Vizesi

Norveç Vizesi

Meksika Vizesi

Macaristan Vizesi

Bulgaristan Vizesi

Lüksemburg Vizesi

Litvanya Vizesi

Letonya Vizesi

İzlanda Vizesi

İsveç Vizesi

İngiltere Vizesi

Hollanda Vizesi

Çek Cumhuriyeti Vizesi

Hindistan Vizesi

Çin Vizesi

Finlandiya Vizesi

Estonya Vizesi

Dubai Vizesi

Danimarka Vizesi

Farklı bir ülkeye seyahat etmeyi planladığınızda, öncelikle yerine getirmeniz gereken prosedürler olduğunu biliyorsunuzdur. Pasaport işlemlerinin ardından, iş ya da seyahat amacı ile geçiş yapacağınız ülkenin sizden istediği belgelerin genel adı olan, vize alma işlemlerine gelir sıra. Biraz daha açık anlatacak olursak; gitmek istediğiniz ülkenin yetkilileri tarafından pasaportunuza, işlenen ‘’Bu kişi ülkemize giriş yapabilir’’ yetkisinin genel adıdır. Her ülke için vize gerekmez ancak, bu şekilde vize istemeyen ülkelerin sayısı oldukça az. Vize alma işlemleri biraz sıkıntılı bir süreç olabilir kimi zaman. Ancak online vize başvurusu sayesinde artık daha hızlı ve daha zahmetsiz işlem yapama olanağına erişebiliyorsunuz.

Online vize başvurusu nasıl yapılır?

Herhangi bir ülkeye gidebilmek için gerekli olan vize işlemleri için artık online vize sistemini kullanabilmektesiniz. İnternetin hayatımıza girmesi ile kolaylaşan hayatımıza bir yenisi daha eklendi. Online vize başvurusu sayesinde artık zahmeti bir şekilde vize işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Bu uygulamayı kullanan kişiler vize başvurusu için gerekli bilgileri önceden sisteme kaydetmelidirler. Bu işlem sayesinde daha kolay ve hızlı bir şekilde vizenize ulaşabilirsiniz. Online vize başvuruları sırasında sisteme girmiş olduğunuz bilgiler neticesinde, e-vize sistemine uygun bulunduğunda, vize başvuru sahibi e-Vize sistemine yönlendirilir.
Online vize başvurusu yaparken ilgili şahıslar, e-Vize harç ödeme işlemlerini zamanda gerçekleştirmelidirler. Başvuru işleminizi tamamladıktan sonra e-Vizenizin indirilebileceği bağlantı sizin e posta adresinize gönderilecektir. Gideceğiniz ülke için sınır kapılarında pasaport kontrol görevlileri sisteme girerek, online vize ile hazırlatmış olduğunuz e-Vize bilgilerinizi sistem üzerinden kontrol edebileceklerdir. Ancak olası bir aksi duruma karşılık, kullanıcıların e-Vize çıktısını ya da dijital kopyasını yanlarında bulundurmalarında fayda var. Vize başvuru sorgulama işleminizi de yine internet aracılığı ile kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
Online vize turistik ya da ticari bir amacın dışında (çalışma, öğrenci vizesi vb.) yapılacak seyahatler için geçerli olmamaktadır. Bu tür vize başvurularının dış temsilciliklerimiz aracılığıyla yapılması gerekmektedir. Bir diğer husus ise; diğer tüm vizelerde olduğu gibi Türk makamlarının e-Vize sahibi bir kişinin Türkiye’ye girişine neden belirtmeksizin izin vermeme hakkı saklıdır. Böylesi bir durumda itiraz söz konusu olamaz.

Şahsen Vize Başvurusu

Diğer yandan online vize işlemini tercih etmeyenler için, şahsen vize başvurusu yapılır. Özellikle Schengen vizesi ilk başvurularında şahsen müracaat etmek gerekmektedir. Pasaportunuzun geçerlilik süresinin başvuru tarihinden itibaren en az 1 yıl olmasına özen göstermelisiniz. Pasaportun yıpranmamış olması gerekir. Aslına bakarsanız, biraz pimpirikli olup her işini garantiye almak isteyen kişilerin tercihidir bu. Vize başvurularını şahsen yapacaklar için öncelikle yıpranmış belgelerden uzak durmalarını tavsiye ediyoruz. Vize başvuru evrakları eksiksiz olarak verilmelidir. Belge işlemlerinin tamamlanmasının ardından sıra mülakata gelecektir. Çoğu kişiyi tedirgin eden bir durum gibi görünen vize mülakat işlemi sırasında, sizinle sohbet edilip birtakım sorular yöneltilecektir. Size yöneltilen sorulara samimi ve net yanıtlar verdiğinizde karşı taraf için güveni sağlayabilirsiniz. Böylece mülakat kısmını da başarı ile atlatmış olursunuz. Artık sizin için sıradaki iş; gidip görmek istediğiniz ülke için keşif planları yapıp ve doyasıya gezmenin hayallerini kurmak olacak.