0212 243 26 35 info@vipvize.com.tr

Giriş

Kayıt Ol

Bir hesap oluşturduktan sonra, ödeme durumunuzu izleyebilir, onay izleyebilir ve tur bittikten sonra tura da puan verebilirsiniz.
Kullanıcı Adı*
Şifre*
Şifreyi Onayla*
Adın*
Soyadın*
Email*
Telefon*
Ülke*
* Bir hesap oluşturmak, Hizmet Şartlarımız ve Gizlilik Bildirimiile tamam olduğunuz anlamına gelir .

ZATEN ÜYE MİSİNİZ?

Giriş

UÇAKLI MEVLANA KONYA TURU ŞEB-İ ARUS TÖRENLERİ

Tur Ayrıntıları

 • GENEL NOTLAR: 
  * Program zamanlamasında Hava,Yol,vb… nedenlerle rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
  * Tarih olarak daha erken rezervasyon yapan misafirlerimiz, kampanyalı fiyatlardan yararlanabilme imkanına sahiptir.
  * Çocuk fiyatları, iki büyükle yanyana konaklamada geçerlidir.
  * Otel konseptine veya doluluk oranına göre yemekler set menü olabilir.
  * T.C. kimlik numaralı hüviyeti olmayan misafirlerimizin (yabancı uyruk, çifte vatandaşlık vb…), kayıt esnasında tur fiyatına ek olarak ödeyecekleri bedeli sormaları gerekmektedir.

  * Yüksek müşteri memnuniyetini ilke edinmemiz sebebi ile kalite standardımızı sürekli arttırıyoruz. Kültür turlarında misafirlerin fiziksel ve düşünsel yoğunluklarının zirvede olması, sukunet, özen ve dikkat kavramlarını ön plana almamızı gerektiriyor. Bu sebeple turlarımız 5 Yaş ve altındaki çocukları kabul edemiyoruz.
  * Belirtilen havayolu tarifeli sefer saatlerinde değişiklikler olabilir. Tur hareketine 24 saat kalaya kadar tarafınıza rehber, havayolu, saat bilgileri vb… detaylar iletilecektir.

Tur Programı

1. Günİstanbul-Konya

Sabiha Gökçen havalimanından Pegasus Havayollarının PC 2700 saat 07:55 tarifeli Sabiha Gökçen – Konya uçuşu ile tarihi M.Ö 7000’lere kadar uzanan medeniyetler şehri ve Anadolu Selçuklu Devletinin başkentlerinden, Kutsal Tasvir anlamına gelen İkon kelimesinden günümüze isminin geldiği iddia edilen, Konya’ya varış. Konya havaalanında bizi bekleyen aracımızla ilk olarak Mevlana’nın can dostu, çok yakın olduğu için Mevlana’yı halktan uzaklaştırdığı düşünüldüğü için öldürüldüğü ileri sürülen Şems’in Türbesi veadı verilen Şems Camii ziyaret ediliyor. Yıldırım düşmesi nedeniyle yarım minareli olan İnce Minareli Cami, İplikçi Cami ve İplikçi Medresesi’ni panoramik olarak görüp tura devam ediyoruz. Serbest alınacak öğle yemeğimizde Konya’nın meşhur Etli ekmeği, Mevlana Pidesi ve Tandırından yeme imkanına sahibiz. Alaeddin Tepesi çevresinde otobüsle yapılan panoramik turda, tepe üzerinde 1.Alaeddin Keykubad’ın tamamladığı Alaeddin Camii’ni de görme şansı buluyoruz. Selimiye Camii, Üçler Türbesi (Üç Erenler Türbesi) gezilerinin ardından, 16 dilimli Yeşil Kubbe (Kubbe-i Hadra) altında bulunan Mevlana, babası Sultanü’l-Ulema Bahaeddin Veled ve oğlu Sultan Veled’in sandukaları yanı sıra mevlevi giysilerini, müzik aletlerini, el yazması kitapları, maketleri, resimleri, halıları, eski eserleri ve bir çok ulemanın çini sandukalarını barındıran Mevlana Müzesi ile Mevlevi Dergahı gezilerini çarşı içinde verilen serbest zaman takip ediyor. Devamında otelimize varış ve odalara yerleşme sonrası serbest zaman. Akşam yemeğinin alınmasını takiben, 19.20 de otelden hareketle, büyük İslam Düşünürü ve Mutasavvıfı Hz. Mevlana’nın 744. Vuslat yıldönümü anma törenleri dahilindeki Mevlevi Sema Törenlerini izlemek üzere tören alanına gidiyoruz. Semazenlerin ve izleyenlerin kendinden geçtiği bu eşsiz Sema töreninin ardından, gece ışıklarıyla çok daha huzur veren görüntüsü ile bizi karşılayacak Konya merkezinde ve Mevlana Türbesi çevresinde yapılan panoramik tur sonrası otelimize dönüyoruz.

2. GünKonya-İstanbul

Kahvaltı sonrası otelden ayrılıyoruz ve ilk olarak Roma, Bizans, Kudüs hac yolu güzergahında 1924 mübadelesine kadar Anadolu’lu Ortodoks Rumların yaşadığı, Sille Köyü’ne gidiyoruz. Sille Taşı, Sille Halısı vb. otantik değerlerini Konya’nın zengin geçmişine işledikten sonra kendi kaderine terk edilmiş bu köydeki yürüyüşümüz esnasında kendimizi Kapadokya’nın kaya oyma kiliseleri arasında geziyormuş gibi hissedeceğiz. Hz. Mevlana’nın ve Mevlevi dervişlerinin zaman zaman uğradığı Ak Manastırı da içerisinde barındıran Sille’de yeni restore edilen Aya Eleni Kilisesi’ni ziyaret etme imkanı buluyoruz. Sonrasında özelikle astronomi ile matematik eğitimi verilen Selçuklu öğretim kurumlarından Karatay Medresesi ve Çini Eserleri Müzesi’ni gezerken; Beyşehir Gölü kenarında bulunan Kubadabad Sarayındaki çini sanatının örneklerini, Mermer taç kapıyı ve dalga havuzunu görme imkanı buluyoruz. Su ile rahatlama ve eğitim sisteminin ilk örneklerinden biri olan havuzlu salonda verilen mola ile mekandan ayrılıyoruz. Buradan geçeceğimiz Konya’nın seyir mekanı Meram Bağlarında, Hint diyarından gelip buraya yerleştiğine inanılan çok güzel bir bayanın aniden ortadan kaybolduktan sonra, Bektaşiler tarafından Baba sanının verilmesi sonucu Tavus Baba olarak anılan Tuzcu Baba’nın Türbesini ziyaret ediyoruz. “Dileyenler tuzlarını yanlarında getirebilirler”. Dileklerin kabul gördüğüne inanılan bu yerde verilen kısa zaman sonrası, Konya merkezinde verilen serbest zamanı takiben havalimanına geliyor ve Pegasus Havayollarının PC 2705 saat 20:15 tarifeli uçağı ile İstanbul’a uçuyoruz. Havaalanında bizi bekleyen servisimiz siz sayın misafirlerimizi, diğer turlarımızda tekrar görüşmek üzere, aldığımız noktalara bırakıyor.

Resimler

11-12 ARALIK 2017

FİYAT
450 TL

Konya Gezilecek Yerler

Konya Hakkında Bilgiler

İletişime Geç

Bize mesaj atmaktan çekinmeyin. Herhangi soru ve teknik konularda ulaşabilirsiniz.

0 (212) 243 26 35

info@vizeofisi.com.tr

Neden bizimle rezervasyon yapıyorsunuz?

 • En iyi fiyat garantisi verme
 • Müşteri hizmetleri mevcuttur 24/7
 • Özel Seçilen Turlar ve Etkinlikler
 • Hızlı ve problemsiz vize işlemleri

CEVAP BIRAKIN