0212 243 26 35 info@vizeofisi.com.tr

Giriş

Kayıt Ol

Bir hesap oluşturduktan sonra, ödeme durumunuzu izleyebilir, onay izleyebilir ve tur bittikten sonra tura da puan verebilirsiniz.
Kullanıcı Adı*
Şifre*
Şifreyi Onayla*
Adın*
Soyadın*
Email*
Telefon*
Ülke*
* Bir hesap oluşturmak, Hizmet Şartlarımız ve Gizlilik Bildirimiile tamam olduğunuz anlamına gelir .

ZATEN ÜYE MİSİNİZ?

Giriş
0212 243 26 35 info@vizeofisi.com.tr

Giriş

Kayıt Ol

Bir hesap oluşturduktan sonra, ödeme durumunuzu izleyebilir, onay izleyebilir ve tur bittikten sonra tura da puan verebilirsiniz.
Kullanıcı Adı*
Şifre*
Şifreyi Onayla*
Adın*
Soyadın*
Email*
Telefon*
Ülke*
* Bir hesap oluşturmak, Hizmet Şartlarımız ve Gizlilik Bildirimiile tamam olduğunuz anlamına gelir .

ZATEN ÜYE MİSİNİZ?

Giriş

Dubai Vizesi

Dubai Vize Başvurusu

Birleşik Arap Emirlikleri’nde yer alan Dubai, her yıl milyonlara turiste ev sahipliği yapmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Dubai’ye gidebilmek için vize uygulamasına tabi tutulmaktadır. Gidiş amacına göre vize başvurusu için istenilen evraklar değişiklik gösterebilmektedir.

Umuma mahsus pasaport sahibi vatandaşlar Duba Emirliği’ne gerçekleştirecekleri seyahatlerde ülkeye giriş yapabilmek için vize uygulamasına tabi tutulmaktadırlar. Diplomatik Pasaport, Hizmet Pasaportu ve Hususi Pasaport sahibi kişiler ise 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan seyahatlerinde vize uygulamasından muaf tutulmaktadır.

Dubai Emirliği’ne yapılacak seyahatin amacına uygun kategoride vize başvurusunda bulunulması gerekmektedir.  Dubai üzerinden başka ülkeye geçiş yapmak isteyen vatandaşlar transit vize kategorisinde başvuru yapmalıdırlar. Bu vize uygulamasında vatandaşlara 96 saatlik konaklama imkanı tanınmaktadır. Kişilerin istekleri üzerine bu süre uzatılmaz. Dubai’ye turistik amaçla gitmek isteyen vatandaşlar turistik vize kategorisine başvurmaktadır. Kısa ve uzun süreli olmak üzere iki tip vize uygulaması vardır. Kısa süreli vize uygulamasından kişiye 30 günlük konaklama hakkı tanınır ve bu süre uzatılamaz. Uzun süreli vize uygulamasında ise kişilere 90 günlük konaklama hakkı tanınır. Kısa süreli uygulamada olduğu gibi bu süre uzatılamaz.

Dubai vizesinde yetkili birim Dubai Konsolosluğu Göçmenlik Bürosudur. Vize başvurusu için aracı olan kurumların süreci etkileme yetkisi yoktur. Yani başvuruların olumlu ya da olumsuz sonuçlanmasında aracı olan kurumun bir etkisi olmamaktadır. Vize başvurusu online olarak yapılmaktadır. Türkiye’de oturma izni olmasına rağmen Suriye, Filistin, İsrail ve Afganistan vatandaşları Dubai’de yasaklı olan ülkelerdir. Bundan dolayı vize başvurusunda bulunamazlar. Avrupa Birliği’ne üye olan ülkelerin vatandaşları ise vize uygulamasından muaftırlar. Dubai Konsolosluğu Göçmenlik Bürosu tarafından vize başvurusu için istenilen evraklar eksiksiz bir biçimde tamamlanmalıdır. Ayrıca konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda ek evraklar isteyebilmektedir. Vize başvuru işlemleri kişisel olarak yapılamamaktadır. Dubai Konsolosluğu Göçmenlik Bürosu tarafından yetki verilen seyahat acenteleri ve merkezler tarafından başvurular yapılabilmektedir.

Dubai’ye gerçekleştirilecek seyahatlerde yapılan vize başvurusunda kalınacak olan süreye göre vize türü de değişmektedir. 90 ve 30 günlük, 96 saatlik, tek girişli kısa süreli vize-gezi vizesi, uzun dönem çoklu giriş vizesi 90 gün süreli ve kısa süreli çoklu giriş 30 gün süreli vize türleri bulunmaktadır.

Dubai Vizesi İçin Gerekli Evraklar 

İşverenler İçin;

  1. Pasaport (Vize bitiş süresinden itibaren en az 6 ay geçerli, 2 sayfası boş olan ve en fazla 10 yıllık deforme olmayan pasaport kullanılmalı)
  2. Konsolosluğu hitaben şirketin antetli kağıdına yazılmış, kaşeli, imzalı ve seyahat planını içeren dilekçe
  3. Ticari Sicil Gazetesinin Fotokopisi
  4. İmza Sirkülerinin Fotokopisi
  5. Vergi Levhası Fotokopisi
  6. Faaliyet Belgesi Fotokopisi
  7. Aktif Banka Hesabına Ait Son 3 Aya Ait Banka Hesap Cüzdanı ve Fotokopisi (Banka Yetkilisi Tarafından Islak İmzalı ve Kaşeli Bir Biçimde Hazırlanmış Olmalı. Vize Süresince Seyahat Masrafları Konsolosluk Tarafından Belirlenen Tutar Kadar Bakiye Bulunmalı.)
  8. Seyahat Planını Destekleyici Uçak ve Otel Rezervasyonu Gösteren Belgeler
  9. Güncel Tarihli, Arka Fonu Güncel Tarihli, Arka Fonu Beyaz 2 Adet Biometrik Fotoğraf
  10. Ticari Ziyaretler İçin Ticari Vize Davetiyesi (Dubai’den davetiye gönderen şirketin antetli kağıdına yazılmış, seyahat planını destekleyen, seyahat süresince kişinin masraflarına karşılık teminat gösteren ve seyahat planını destekleyen bilgiler içermelidir. Bir nüshası vize departmanın diğeri ise başvuru sahibinde bulunmalıdır.)
  11. Seyahat Sağlık Sigortası

Bordrolu Çalışanlar İçin;

  1. Pasaport (Vize bitiş süresinden itibaren en az 6 ay geçerli, 2 sayfası boş olan ve en fazla 10 yıllık deforme olmayan pasaport kullanılmalı)
  2. İşveren şirketin antetli kağıdına yazılan kaşeli, imzalı, başvuru sahibinin şirket bünyesindeki görevini belirten, seyahat planını destekleyici talep dilekçesi
  3. Maaş Bordrosu (Şirket yetkilisi tarafından ıslak imzalı, kaşeli ve imza sirkülerinin er alacağı şekilde hazırlanmalıdır.)
  4. Şirkete Ait İmza Sirküleri
  5. Vergi Levhası Fotokopisi
  6. Faaliyet Belgesi Fotokopisi
  7. Ticari Sicil Gazetesinin Fotokopisi
  8. SGK İşe Giriş Bildirgesinin Fotokopisi
  9. Son 4 Aya Ait Sigorta Bildirgesinin Fotokopisi
  10. Son 3 Aya Ait Maaş Bordrosunun Fotokopisi
  11. Seyahat Planını Destekleyen Uçak ve Otel Rezervasyonu ile İlgili Belgeler
  12. Güncel Tarihli, Arka Fonu Beyaz 2 Adet Biometrik Fotoğraf
  13. Ticari Ziyaretler İçin Ticari Vize Davetiyesi (Dubai’den davetiye gönderen şirketin antetli kağıdına yazılmış, seyahat planını destekleyen, seyahat süresince kişinin masraflarına karşılık teminat gösteren ve seyahat planını destekleyen bilgiler içermelidir. Bir nüshası vize departmanın diğeri ise başvuru sahibinde bulunmalıdır.)
  14. Seyahat Sağlık Sigortası
  15. Aktif Banka Hesabına Ait Son 3 Aya Ait Banka Hesap Cüzdanı ve Fotokopisi (Banka Yetkilisi Tarafından Islak İmzalı ve Kaşeli Bir Biçimde Hazırlanmış Olmalı. Vize Süresince Seyahat Masrafları Konsolosluk Tarafından Belirlenen Tutar Kadar Bakiye Bulunmalı.)

Emekliler İçin;

  1. Pasaport (Vize bitiş süresinden itibaren en az 6 ay geçerli, 2 sayfası boş olan ve en fazla 10 yıllık deforme olmamış pasaport kullanılmalı.)
  2. Seyahat Planını Destekleyen Bilgilerin Yer Aldığı Konsolosluğa Hitaben Yazılmış Vize Talep Dilekçesi
  3. Emekli Cüzdanına Ait Fotokopi
  4. Başvuru Sahibine Ait Varsa Gayrimenkul Tapusu ve Araç Ruhsatı
  5. Güncel Tarihli, Arka Fonu Beyaz 2 Adet Biometrik Fotoğraf
  6. Aktif Banka Hesabına Ait Son 3 Aya Ait Banka Hesap Cüzdanı ve Fotokopisi (Banka Yetkilisi Tarafından Islak İmzalı ve Kaşeli Bir Biçimde Hazırlanmış Olmalı. Vize Süresince Seyahat Masrafları Konsolosluk Tarafından Belirlenen Tutar Kadar Bakiye Bulunmalı.)
  7. Seyahat Sağlık Sigortası

Ev Hanımları İçin;

  1. Pasaport (Vize bitiş süresinden itibaren en az 6 ay geçerli, 2 sayfası boş olan ve en fazla 10 yıllık deforme olmayan pasaport kullanılmalı. Ayrıca başvuru sahibinin eşine ait pasaportu veya eski Dubai vizesi varsa fotokopileri)
  2. Seyahat Planını Destekleyen, Dubai Konsolosluğu’na Hitaben Vize Talep Dilekçesi
  3. Başvuru Sahibinin Üzerine Kayıtlı Varsa Gayrimenkul Tapusu ve Araç Ruhsatı
  4. Aktif Banka Hesabına Ait Son 3 Aya Ait Banka Hesap Cüzdanı ve Fotokopisi (Banka Yetkilisi Tarafından Islak İmzalı ve Kaşeli Bir Biçimde Hazırlanmış Olmalı. Vize Süresince Seyahat Masrafları Konsolosluk Tarafından Belirlenen Tutar Kadar Bakiye Bulunmalı.)
  5. Başvuru Sahibinin Eşi Çalışıyorsa İşveren İçin İstenen Belgeler Eklenmelidir
  6. Güncel Tarihli, Arka Fonu Beyaz 2 Adet Biometrik Fotoğraf
  7. Seyahat Sağlık Sigortası

Öğrenciler İçin;

  1. Pasaport (Vize bitiş süresinden itibaren en az 6 ay geçerli, 2 sayfası boş olan ve en fazla 10 yıllık deforme olmayan pasaport kullanılmalı. Ayrıca başvuru sahibinin ailesine ait pasaport veya eski Dubai vizesi varsa fotokopileri)
  2. Seyahat Planını Destekleyen Bilgilerin Yer Aldığı Konsolosluğa Hitaben Yazılmış Vize Talep Dilekçesi
  3. Eğitim Görülen Kurumdan Alınmış Yeni Tarihli Öğrenci Belgesi
  4. Aile iznini beyan eden Muvafakatname 
  5. Ailenin işveren, bordrolu veya emekli olduğu durumlarda diğer yukarıda yer alan belgelerin tamamı gerekli evraklara eklenmeli
  6. Güncel Tarihli, Arka Fonu Beyaz 2 Adet Biometrik Fotoğraf
  7. Seyahat Sağlık Sigortası
  8. Aktif Banka Hesabına Ait Son 3 Aya Ait Banka Hesap Cüzdanı ve Fotokopisi (Banka Yetkilisi Tarafından Islak İmzalı ve Kaşeli Bir Biçimde Hazırlanmış Olmalı. Vize Süresince Seyahat Masrafları Konsolosluk Tarafından Belirlenen Tutar Kadar Bakiye Bulunmalı.)

Dubai Tur Rehberi

/Tüm Turlar