0212 243 26 35 info@vipvize.com.tr

Giriş

Kayıt Ol

Bir hesap oluşturduktan sonra, ödeme durumunuzu izleyebilir, onay izleyebilir ve tur bittikten sonra tura da puan verebilirsiniz.
Kullanıcı Adı*
Şifre*
Şifreyi Onayla*
Adın*
Soyadın*
Email*
Telefon*
Ülke*
* Bir hesap oluşturmak, Hizmet Şartlarımız ve Gizlilik Bildirimiile tamam olduğunuz anlamına gelir .

ZATEN ÜYE MİSİNİZ?

Giriş

Eko Vize

115
 • Vize Formu Hazırlanması
 • Evrak Kontrolü
 • Vize Başvurusu

Vip Transferli Vize

230
 • Evrak Kontrolü
 • Vize Formunun Hazırlanması
 • Otel ve Uçak Rezervasyonu
 • Seyahat Sigortası
 • Vize Başvurusu
 • Vip Araçlar İle Ofisinizden/Evinizden Alınıp Başvuru İmkanı

Vip Vize

165
 • Evrak Kontrolü
 • Vize Formunun Hazırlanması
 • Otel ve Uçak Rezervasyonu
 • Seyahat Sigortası
 • Vize Başvurusu

Danimarka Vize Başvurusu

Danimarka’ya gerçekleştirilen seyahatlerde vize uygulaması zorunludur. Vize başvurusu sırasında kullandığınız pasaportunuz son 10 yıl içerisinde alınmış olmalıdır. Ayrıca Danimarka seyahatinizden döndükten sonra pasaportunuzun en az 3 ay daha geçerli olması gerekmektedir. Vize başvurusunda kullanacağınız pasaportunuz eğer yıpranmış ve eskimiş ise başvurunuzdan önce pasaportunuzu yenilemeniz gerekmektedir.

Danimarka seyahati için yapılan başvurular Danimarka Konsolosluğuna direk olarak yapılmamaktadır. Vize başvurusunu konsolosluk tarafından yetki verilen danışmanlık, seyahat acenteleri ve merkezler aracılığıyla yapabilirsiniz. Danimarka Konsolosluğu sadece uzun süreli vize başvurularında kişisel başvuruları kabul etmektedir. Danimarka vizesi uygun koşullar sağlandığı takdirde alınabilmektedir. Başvuru yapmış olduğunuz aracı firmanın onay sırasında herhangi bir etkisi bulunmamaktadır. Yani vize başvurusunun onaylanması başvuru yapılan aracı firmaya bağlı değildir.

Danimarka vize başvurusunda en önemli unsur başvuru formunun eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmasıdır. Başvuru formu başvuruda bulunan kişiyi tanıma belgesidir ve başvuru formu olmadan hiçbir şekilde başvurular kabul edilmemektedir. Başvuru formu İngilizce ve Danca olarak doldurulmalıdır. Başvuru formu, başvuru yapacak kişi tarafından uygun olan dil seçildikten sonra tükenmez kalem ve büyük harflerle doldurulmalıdır.

Danimarka vize ücreti başvurulan vize türüne göre ve ülkede kalış süresine göre değişiklik göstermektedir. Danimarka vize için gerekli ücret Danimarka Konsolosluğu ve Danimarka Büyükelçiliği tarafından belirlenmektedir.

Danimarka vizesi için yapılmış olan başvurunun sonuçlanması evrak istenme ve gerekli evrakların teslim edilmesine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Aynı şekilde bazı durumlarda başvuru değerlendirme süresine göre de bu süre değişiklik göstermektedir. Tüm işlemlerin normal şekilde tamamlanmasın başvuru süresi 7 ile 10 iş günü arasında değişiklik göstermektedir.

Danimarka’ya gerçekleştirilen seyahatin amacına göre vize kategorisi değişiklik göstermektedir. Başvuru için gerekli olan evraklarda buna bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Danimarka Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İşverenler İçin;

 1. Pasaport: Son on yıl içerisinde çıkartılmış olmalıdır. Ayrıca seyahat dönüşünden itibaren üç ay daha geçerliliğe sahip olmalı ve en az iki sayfası boş olmalıdır.
 2. Biometrik Fotoğraf: Güncel tarihli, arka fonu beyaz, 35×45 mm boyutlarında ve kişinin güncel halini yansıtan iki adet fotoğraf olmalıdır.
 3. Başvuru Formu
 4. Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 5. Ticari Sicil Gazetesinin Fotokopisi
 6. İmza Sirkülerinin Fotokopisi
 7. Vergi Levhası Fotokopisi
 8. Faaliyet Belgesi Fotokopisi
 9. Aktif Banka Hesabına Ait Son 3 Aya Ait Banka Hesap Cüzdanı ve Fotokopisi (Banka Yetkilisi Tarafından Islak İmzalı ve Kaşeli Bir Biçimde Hazırlanmış Olmalı. Vize Süresince Seyahat Masrafları Konsolosluk Tarafından Belirlenen Tutar Kadar Bakiye Bulunmalı.)
 10. Kişinin Kurum/Şirkete Bağlılığını Doğrulayan Belgeler
 11. Seyahat Planını Destekleyen Belgeler (Otel ve Uçak Rezervasyonu)
 12. Seyahat Sağlık Sigortası

Bordrolu Çalışanlar İçin;

 1. Pasaport (Vize bitiş süresinden itibaren en az 6 ay geçerli, 2 sayfası boş olan ve en fazla 10 yıllık deforme olmayan pasaport kullanılmalı)
 2. İşveren şirketin antetli kağıdına yazılan kaşeli, imzalı, başvuru sahibinin şirket bünyesindeki görevini belirten, seyahat planını destekleyici talep dilekçesi
 3. Şirkete Ait İmza Sirküleri
 4. Vergi Levhası Fotokopisi
 5. Faaliyet Belgesi Fotokopisi
 6. Ticari Sicil Gazetesinin Fotokopisi
 7. SGK İşe Giriş Bildirgesinin Fotokopisi
 8. Son 4 Aya Ait Sigorta Bildirgesinin Fotokopisi
 9. Son 3 Aya Ait Maaş Bordrosunun Fotokopisi
 10. Seyahat Planını Destekleyen Uçak ve Otel Rezervasyonu ile İlgili Belgeler
 11. Güncel Tarihli, Arka Fonu Beyaz 2 Adet Biometrik Fotoğraf
 12. Ticari Ziyaretler İçin Ticari Vize Davetiyesi (Danimarka’dan davetiye gönderen şirketin antetli kağıdına yazılmış, seyahat planını destekleyen, seyahat süresince kişinin masraflarına karşılık teminat gösteren ve seyahat planını destekleyen bilgiler içermelidir. Bir nüshası vize departmanın diğeri ise başvuru sahibinde bulunmalıdır.)
 13. Seyahat Sağlık Sigortası
 14. Aktif Banka Hesabına Ait Son 3 Aya Ait Banka Hesap Cüzdanı ve Fotokopisi (Banka Yetkilisi Tarafından Islak İmzalı ve Kaşeli Bir Biçimde Hazırlanmış Olmalı. Vize Süresince Seyahat Masrafları Konsolosluk Tarafından Belirlenen Tutar Kadar Bakiye Bulunmalı.)

Memurlar İçin;

 1. Pasaport (Vize bitiş süresinden itibaren en az 6 ay geçerli, 2 sayfası boş olan ve en fazla 10 yıllık deforme olmayan pasaport kullanılmalı)
 2. Güncel Tarihli, Arka Fonu Güncel Tarihli, Arka Fonu Beyaz 2 Adet Biometrik Foto
 3. Konsolosluğa Hitaben Yazılmış Vize Talep Dilekçesi
 4. Memur Olarak Çalışılan Kurumdan Yazı 
 5. Son Üç Aya Ait Maaş Bordrosu 
 6. Aktif Banka Hesabına Ait Son 3 Aya Ait Banka Hesap Cüzdanı ve Fotokopisi (Banka Yetkilisi Tarafından Islak İmzalı ve Kaşeli Bir Biçimde Hazırlanmış Olmalı. Vize Süresince Seyahat Masrafları Konsolosluk Tarafından Belirlenen Tutar Kadar Bakiye Bulunmalı.)
 7. Başvuru Sahibinin Üzerine Kayıtlı Varsa Gayrimenkullerin Tapusu, Araç Ruhsatı, Kira Sözleşmesi
 8. Seyahat Planını Destekleyen Uçak ve Otel Rezervasyonu ile İlgili Belgeler
 9. Seyahat Sağlık Sigortası 
 10. Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği 

Emekliler İçin;

 1. Pasaport (Vize bitiş süresinden itibaren en az 6 ay geçerli, 2 sayfası boş olan ve en fazla 10 yıllık deforme olmamış pasaport kullanılmalı.)
 2. Seyahat Planını Destekleyen Bilgilerin Yer Aldığı Konsolosluğa Hitaben Yazılmış Vize Talep Dilekçesi
 3. Emekli Cüzdanına Ait Fotokopi
 4. Başvuru Sahibine Ait Varsa Gayrimenkul Tapusu ve Araç Ruhsatı
 5. Güncel Tarihli, Arka Fonu Beyaz 2 Adet Biometrik Fotoğraf
 6. Aktif Banka Hesabına Ait Son 3 Aya Ait Banka Hesap Cüzdanı ve Fotokopisi (Banka Yetkilisi Tarafından Islak İmzalı ve Kaşeli Bir Biçimde Hazırlanmış Olmalı. Vize Süresince Seyahat Masrafları Konsolosluk Tarafından Belirlenen Tutar Kadar Bakiye Bulunmalı.)
 7. Seyahat Sağlık Sigortası

Ev Hanımları İçin;

 1. Pasaport (Vize bitiş süresinden itibaren en az 6 ay geçerli, 2 sayfası boş olan ve en fazla 10 yıllık deforme olmayan pasaport kullanılmalı. Ayrıca başvuru sahibinin eşine ait pasaportu veya eski Danimarka vizesi varsa fotokopileri)
 2. Seyahat Planını Destekleyen, Danimarka Konsolosluğu’na Hitaben Vize Talep Dilekçesi
 3. Başvuru Sahibinin Üzerine Kayıtlı Varsa Gayrimenkul Tapusu ve Araç Ruhsatı
 4. Aktif Banka Hesabına Ait Son 3 Aya Ait Banka Hesap Cüzdanı ve Fotokopisi (Banka Yetkilisi Tarafından Islak İmzalı ve Kaşeli Bir Biçimde Hazırlanmış Olmalı. Vize Süresince Seyahat Masrafları Konsolosluk Tarafından Belirlenen Tutar Kadar Bakiye Bulunmalı.)
 5. Başvuru Sahibinin Eşi Çalışıyorsa İşveren İçin İstenen Belgeler Eklenmelidir
 6. Güncel Tarihli, Arka Fonu Beyaz 2 Adet Biometrik Fotoğraf
 7. Seyahat Sağlık Sigortası

Öğrenciler İçin;

 1. Pasaport (Vize bitiş süresinden itibaren en az 6 ay geçerli, 2 sayfası boş olan ve en fazla 10 yıllık deforme olmayan pasaport kullanılmalı. Ayrıca başvuru sahibinin ailesine ait pasaport veya eski Danimarka vizesi varsa fotokopileri)
 2. Seyahat Planını Destekleyen Bilgilerin Yer Aldığı Konsolosluğa Hitaben Yazılmış Vize Talep Dilekçesi
 3. Eğitim Görülen Kurumdan Alınmış Yeni Tarihli Öğrenci Belgesi
 4. Aile iznini beyan eden Muvafakatname 
 5. Ailenin işveren, bordrolu veya emekli olduğu durumlarda diğer yukarıda yer alan belgelerin tamamı gerekli evraklara eklenmeli
 6. Güncel Tarihli, Arka Fonu Beyaz 2 Adet Biometrik Fotoğraf
 7. Seyahat Sağlık Sigortası
 8. Aktif Banka Hesabına Ait Son 3 Aya Ait Banka Hesap Cüzdanı ve Fotokopisi (Banka Yetkilisi Tarafından Islak İmzalı ve Kaşeli Bir Biçimde Hazırlanmış Olmalı. Vize Süresince Seyahat Masrafları Konsolosluk Tarafından Belirlenen Tutar Kadar Bakiye Bulunmalı.)

 

 

Danimarka Gezilecek Yerler

Almanya Hakkında Bilgiler