0212 243 26 35 info@vipvize.com.tr

Giriş

Kayıt Ol

Bir hesap oluşturduktan sonra, ödeme durumunuzu izleyebilir, onay izleyebilir ve tur bittikten sonra tura da puan verebilirsiniz.
Kullanıcı Adı*
Şifre*
Şifreyi Onayla*
Adın*
Soyadın*
Email*
Telefon*
Ülke*
* Bir hesap oluşturmak, Hizmet Şartlarımız ve Gizlilik Bildirimiile tamam olduğunuz anlamına gelir .

ZATEN ÜYE MİSİNİZ?

Giriş

Avustralya Vize Başvurusu

Dünyanın en çok kültürel zenginliğe sahip olan ülkesi Avustralya her yıl birçok turisti ağırlamaktadır.  Türkiye vatandaşları Avustralya nasıl gidebilir? Vize başvuru süreci nasıl işler?

Avustralya’ya her ne nedenle gidilirse gidilsin vize için gerekli olan tüm işlemler yapılmak zorundadır. Aynı şekilde en az bir ay öncesinden başvuru yapılmalıdır. Avustralya turist vizesi için bölge ayrımı olmadan herkes Avustralya vizesi başvurusunu Ankara Büyükelçiliği’nden yapmak zorundadır. Vize başvurularını yetkilendirilmiş merkezler ve acenteler aracılığıyla da yapılmaktadır. Başvuru yapılırken yetkilendirilmiş merkezler ve acenteler yetki belgelerini büyükelçiliğe bildirmelidir. Avustralya vizesi için online başvurular büyükelçilik tarafından öncelik kazanmaktadır.

Online başvuruyu, Avustralya Büyükelçiliği resmi sitesi üzerinden yapılmaktadır. Başvuru için sitede gerekli olan formu İngilizce olarak doldurulmalıdır ve seyahat sebebinize uygun olan kategoriyi belirtmelisiniz. Başvuru için gerekli evrakların online olarak yüklenmesi gerekmektedir. Avustralya vizesi başvurusunu yapabilmek için IMMI hesabı açılması gereklidir. Online başvurunun yanı sıra istenilen evraklar dosya haline büyükelçiliğe teslim edilmelidir. İstenilen evrakların eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlanmış olması başvuru sürecini olumlu etkileyecektir. Ayrıca konsolosluk istenilen genel evrakların yanı sıra gerekli olduğu takdirde ek evraklar isteyebilir.

Avustralya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İşverenler İçin;

 1. Pasaport (Başvuruda kullanılacak olan pasaport son 10 yıl içerisinde alınmış olmalıdır. Ayrıca seyahat dönüşünden sonra en az 6 ay geçerliliğe sahip olmalı ve karşılıklı en az iki sayfasının boş bulunması gerekmektedir.)
 2. Biometrik Fotoğraf (Arka fonu krem ya da gri fonda 35×45 mm boyutlarında güncel çekilmiş iki adet biometrik fotoğraf)
 3. Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 4. Ticari Sicil Gazetesinin Fotokopisi
 5. İmza Sirkülerinin Fotokopisi
 6. Vergi Levhası Fotokopisi
 7. Faaliyet Belgesi Fotokopisi
 8. Finansal Durumu Gösterir Belgeler (Aktif olan banka hesabının son üç aylık hesap dökümü belgeler arasına eklenmelidir. Ayrıca banka hesabında en az 3000 TL bakiye bulunmalıdır. Son üç aylık maaş bordrosu işveren tarafından ıslak imzalı ve kaşeli biçimde hazırlanmalıdır.)
 9. Avustralya Vize İşlemi İçin Başvuru Sahibinin veya Sponsor Olan Kişinin Bağlı Bulunduğu Şirkete Ait Kurumsal Kimliğini Belgeleyen Evraklar
 10. Ticari Ziyaretler İçin Ticari Vize Davetiyesi (Avustralya’dan davetiye gönderen şirketin antetli kağıdına yazılmış, seyahat planını destekleyen, seyahat süresince kişinin masraflarına karşılık teminat gösteren ve seyahat planını destekleyen bilgiler içermelidir. Bir nüshası vize departmanın diğeri ise başvuru sahibinde bulunmalıdır.)
 11. Seyahat Sağlık Sigortası
 12. Seyahat Planını Destekleyici Uçak ve Otel Rezervasyonu Gösteren Belgeler

Bordrolu Çalışanlar İçin;

 1. Pasaport (Vize bitiş süresinden itibaren en az 6 ay geçerli, 2 sayfası boş olan ve en fazla 10 yıllık deforme olmayan pasaport kullanılmalı)
 2. İşveren şirketin antetli kağıdına yazılan kaşeli, imzalı, başvuru sahibinin şirket bünyesindeki görevini belirten, seyahat planını destekleyici talep dilekçesi
 3. Şirkete Ait İmza Sirküleri
 4. Vergi Levhası Fotokopisi
 5. Faaliyet Belgesi Fotokopisi
 6. Ticari Sicil Gazetesinin Fotokopisi
 7. SGK İşe Giriş Bildirgesinin Fotokopisi
 8. Son 4 Aya Ait Sigorta Bildirgesinin Fotokopisi
 9. Son 3 Aya Ait Maaş Bordrosunun Fotokopisi
 10. Seyahat Planını Destekleyen Uçak ve Otel Rezervasyonu ile İlgili Belgeler
 11. Güncel Tarihli, Arka Fonu Beyaz 2 Adet Biometrik Fotoğraf
 12. Ticari Ziyaretler İçin Ticari Vize Davetiyesi (Avustralya’dan davetiye gönderen şirketin antetli kağıdına yazılmış, seyahat planını destekleyen, seyahat süresince kişinin masraflarına karşılık teminat gösteren ve seyahat planını destekleyen bilgiler içermelidir. Bir nüshası vize departmanın diğeri ise başvuru sahibinde bulunmalıdır.)
 13. Seyahat Sağlık Sigortası
 14. Aktif Banka Hesabına Ait Son 3 Aya Ait Banka Hesap Cüzdanı ve Fotokopisi (Banka Yetkilisi Tarafından Islak İmzalı ve Kaşeli Bir Biçimde Hazırlanmış Olmalı. Vize Süresince Seyahat Masrafları Konsolosluk Tarafından Belirlenen Tutar Kadar Bakiye Bulunmalı.)

Memurlar İçin;

 1. Pasaport (Vize bitiş süresinden itibaren en az 6 ay geçerli, 2 sayfası boş olan ve en fazla 10 yıllık deforme olmayan pasaport kullanılmalı)
 2. Güncel Tarihli, Arka Fonu Güncel Tarihli, Arka Fonu Beyaz 2 Adet Biometrik Foto
 3. Konsolosluğa Hitaben Yazılmış Vize Talep Dilekçesi
 4. Memur Olarak Çalışılan Kurumdan Yazı 
 5. Son Üç Aya Ait Maaş Bordrosu 
 6. Aktif Banka Hesabına Ait Son 3 Aya Ait Banka Hesap Cüzdanı ve Fotokopisi (Banka Yetkilisi Tarafından Islak İmzalı ve Kaşeli Bir Biçimde Hazırlanmış Olmalı. Vize Süresince Seyahat Masrafları Konsolosluk Tarafından Belirlenen Tutar Kadar Bakiye Bulunmalı.)
 7. Başvuru Sahibinin Üzerine Kayıtlı Varsa Gayrimenkullerin Tapusu, Araç Ruhsatı, Kira Sözleşmesi
 8. Seyahat Planını Destekleyen Uçak ve Otel Rezervasyonu ile İlgili Belgeler
 9. 30.000 Euro Talimatlı Seyahat Sağlık Sigortası 
 10. Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği 

Emekliler İçin;

 1. Pasaport (Vize bitiş süresinden itibaren en az 6 ay geçerli, 2 sayfası boş olan ve en fazla 10 yıllık deforme olmamış pasaport kullanılmalı.)
 2. Seyahat Planını Destekleyen Bilgilerin Yer Aldığı Konsolosluğa Hitaben Yazılmış Vize Talep Dilekçesi
 3. Emekli Cüzdanına Ait Fotokopi
 4. Başvuru Sahibine Ait Varsa Gayrimenkul Tapusu ve Araç Ruhsatı
 5. Güncel Tarihli, Arka Fonu Beyaz 2 Adet Biometrik Fotoğraf
 6. Aktif Banka Hesabına Ait Son 3 Aya Ait Banka Hesap Cüzdanı ve Fotokopisi (Banka Yetkilisi Tarafından Islak İmzalı ve Kaşeli Bir Biçimde Hazırlanmış Olmalı. Vize Süresince Seyahat Masrafları Konsolosluk Tarafından Belirlenen Tutar Kadar Bakiye Bulunmalı.)
 7. Seyahat Sağlık Sigortası

Ev Hanımları İçin;

 1. Pasaport (Vize bitiş süresinden itibaren en az 6 ay geçerli, 2 sayfası boş olan ve en fazla 10 yıllık deforme olmayan pasaport kullanılmalı. Ayrıca başvuru sahibinin eşine ait pasaportu veya eski Avustralya vizesi varsa fotokopileri)
 2. Seyahat Planını Destekleyen, Avustralya Konsolosluğu’na Hitaben Vize Talep Dilekçesi
 3. Başvuru Sahibinin Üzerine Kayıtlı Varsa Gayrimenkul Tapusu ve Araç Ruhsatı
 4. Aktif Banka Hesabına Ait Son 3 Aya Ait Banka Hesap Cüzdanı ve Fotokopisi (Banka Yetkilisi Tarafından Islak İmzalı ve Kaşeli Bir Biçimde Hazırlanmış Olmalı. Vize Süresince Seyahat Masrafları Konsolosluk Tarafından Belirlenen Tutar Kadar Bakiye Bulunmalı.)
 5. Başvuru Sahibinin Eşi Çalışıyorsa İşveren İçin İstenen Belgeler Eklenmelidir
 6. Güncel Tarihli, Arka Fonu Beyaz 2 Adet Biometrik Fotoğraf
 7. Seyahat Sağlık Sigortası

Öğrenciler İçin;

 1. Pasaport (Vize bitiş süresinden itibaren en az 6 ay geçerli, 2 sayfası boş olan ve en fazla 10 yıllık deforme olmayan pasaport kullanılmalı. Ayrıca başvuru sahibinin ailesine ait pasaport veya eski Avustralya vizesi varsa fotokopileri)
 2. Seyahat Planını Destekleyen Bilgilerin Yer Aldığı Konsolosluğa Hitaben Yazılmış Vize Talep Dilekçesi
 3. Eğitim Görülen Kurumdan Alınmış Yeni Tarihli Öğrenci Belgesi
 4. Aile iznini beyan eden Muvafakatname 
 5. Ailenin işveren, bordrolu veya emekli olduğu durumlarda diğer yukarıda yer alan belgelerin tamamı gerekli evraklara eklenmeli
 6. Güncel Tarihli, Arka Fonu Beyaz 2 Adet Biometrik Fotoğraf
 7. Seyahat Sağlık Sigortası
 8. Aktif Banka Hesabına Ait Son 3 Aya Ait Banka Hesap Cüzdanı ve Fotokopisi (Banka Yetkilisi Tarafından Islak İmzalı ve Kaşeli Bir Biçimde Hazırlanmış Olmalı. Vize Süresince Seyahat Masrafları Konsolosluk Tarafından Belirlenen Tutar Kadar Bakiye Bulunmalı.)

 

Online Avustralya Vize Ödemesi

600 TL

Avustralya' da Gezilecek Yerler

Almanya Hakkında Bilgiler